Jak szybko znaleźć pracę?

0

Bezrobocie w Polsce jest bardzo niskie. Zapotrzebowanie na pracowników stale rośnie, więc szybkie znalezienie pracy nie powinno być problemem. Niezależnie od naszego wieku i posiadanych kwalifikacji z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Praca na niższych stanowiskach dostępna jest od zaraz, rekrutacja na wyższe szczeble może jednak potrwać nawet do kilku tygodni.
Gdzie szukać pracy? Najlepiej przez Internet i to zarówno jeśli chodzi o pracę stałą, jak i tymczasową lub dorywczą. Z poziomu komputera czy smartfona mamy dostęp do tysięcy ofert zarówno bezpośrednio od pracodawców, jak i agencji pośrednictwa pracy. Wystarczą chęci i odrobina zaangażowania, aby znaleźć wymarzoną posadę. Sprawdź, jak szybko znaleźć pracę.
1. Portale ogłoszeniowe.
W serwisach takich jak Pracuj. pl, OLX, Praca. pl czy Gazetapraca. pl i wiele innych, codziennie pojawia się kilkaset nowych ofert pracy skierowanych do osób z różnymi kwalifikacjami. Aby aplikować, wystarczy przygotować CV oraz list motywacyjny i wysłać do pracodawcy. Niekiedy na stanowiska niższego szczebla nie jest nawet wymagane przesłanie CV- podajemy jedynie swoje imię i nazwisko oraz telefon, oraz krótkie uzasadnienie aplikowania na daną ofertę pracy.
Czasy kiedy, aby otrzymać odpowiedź od jednego pracodawcy, należało wysłać setki CV, już dawno minęły. Rynek pracy staje się coraz bardziej rynkiem pracownika. Oznacza to, że w wielu branżach popyt na pracowników przewyższa liczbę kandydatów chętnych do pracy, dlatego pracodawcy angażują coraz większe środki w walkę o pozyskanie kandydatów.
Ogłoszenia rekrutacyjne zawierają już nie tylko opis obowiązków, wymagane kwalifikacje oraz wysokość oferowanego wynagrodzenia, ale bardzo często również informacje o licznych bonusach dla pracowników. Benefity pozapłacowe takie jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, karnety na siłownię czy basen lub bilety do kina to już powszechne przywileje oferowane przez firmy.
2. Agencje pośrednictwa pracy.
Jeśli zależy nam na znalezieniu zatrudnienia od zaraz, dobrym pomysłem jest również skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy. Warto przejrzeć w Internecie oferty kilku takich agencji, a z pewnością znajdziemy coś dla siebie.
Agencja pracy to miejsce, gdzie przeważają oferty pracy na produkcji, w handlu czy praca sezonowa przykładowo w hotelarstwie, rolnictwie lub ogrodnictwie. Możemy liczyć zarówno na krajowe, jak i ma zagraniczne oferty pracy.
Przez agencję znajdziemy zatrudnienie na umowę gwarantującą odprowadzanie składek zdrowotnych oraz na ubezpieczenie społeczne (umowa zlecenie, umowa o pracę tymczasową).
Wymagania stawiane kandydatom do pracy w przeważającej mierze nie są wysokie, a stawki za pracę bywają bardzo atrakcyjne.
Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone, znane agencje zatrudnienia, które działają legalnie i cieszą się dobrą opinią pracowników.

Obowiązki pracodawcy
3. Praca zdalna.
Jeśli cenimy sobie wolność i nienormowane godziny pracy lub interesuje nas praca dodatkowa, która pozwoli dorobić do etatu, dobrym rozwiązaniem jest praca zdalna. Możemy ją wykonywać zarówno na umowę o dzieło czy zlecenie, jak i na umowę o pracę lub w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.
Oferty pracy zdalnej znajdziemy bardzo łatwo. Dostępnych jest naprawdę wiele opcji- od copywritingu, poprzez wypełnianie ankiet, marketing internetowy, prowadzenie fanpagów na Facebooku czy Instagramie, obróbkę zdjęć, grafikę komputerową, tłumaczenie tekstów i wiele innych.
Zalety pracy zdalnej to swoboda w wyborze godzin i zakresu pracy oraz możliwość pracy praktycznie z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Pamiętajmy jednak, że decydując się na taki rodzaj zatrudnienia, będziemy musieli wykazać się samodyscypliną, motywacją do pracy i umiejętnością efektywnego zarządzania czasem.
Szybkie znalezienie pracy jest możliwe aktualnie przez cały rok, choć zwiększone zapotrzebowanie na pracowników występuje zwłaszcza w okresie letnim (ze względu na liczne prace sezonowe) oraz w okresach przedświątecznych (głównie w handlu). Przygotujmy więc porządnie swoje CV, przeglądajmy na bieżąco ogłoszenia i aplikujmy, a z pewnością wkrótce będziemy pracować.